18 Kasım 2015 Çarşamba

Taze BittiEylül ve Ekim ayında bitirdiğim ürünlerle karşınızdayım. Ürünlerin detaylı yorumlarını okumak isterseniz ürün adına tıklamanız yeterli. Önce en zor biten şeylerden, yani makyaj ürünlerinden başlayalım.


Clinique Chubby Stick Balm (13 mighty mimosa): Pahalı ve çabuk bitiyor. Çabuk bitmesi sorun değil ama o zaman keşke bu kadar pahalı olmasaydı. Yine de nemlendirmesi, rengi, ambalajı, dudaktaki duruşu ve verdiği hisle sevdiğim bir üründü. Zaten bu bitirdiğim ikinci Chubby Stick. Hevesimi aldım, tekrar alacağımı sanmıyorum ama güzeldi. Belki de alırım :)

The Balm What's Your Type Maskara: Fırçasını, topaklanmamasını ve dökülmemesini beğendim. Kirpiklerimi çok güzel uzattı ama dolgunluk vermedi. Günlük kullanım için yeterliydi. Suya dayanıklı olmamasına rağmen çok da dayanıklıydı.

Flormar Aktif Tırnak Sertleştirici: Renkli ojeden önce baz olarak kullandım. Ojenin kalıcılığını artırmadı ama tırnaklarımı korudu. Uzun zaman katılaşmadan dayandı.

Narciso Rodriguez for Her EDP: Ben kokusunu çok anlamadım ama koklattığım birkaç kişi ağır buldu. Aslında güzel koku ama bana gitmedi herhalde.


Cilt bakımı hep en çok ürün bitirdiğim kalem oluyor. Bu sefer de bir sürü bakım ürünü bitirdim. Bir de son iki ayda özellikle mini ürünleri kullanıp bitirmeye çalışınca sonuç bu oldu:

Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu: Bu gizemli şişeyi tanıyorsunuzdur. Piyasaya çıktığından beri bitirdiğim üçüncü şişe Garnier makyaj temizleme suyu bu. İndirimlerdeki çok uygun fiyatı ve performansı bu ürünü tekrar tekrar almamı sağlıyor.

Montagne Jeunesse Mud Pac Maske: Montagne Jeunesse maskeleri çok beğeniyorum. Bu maske de gözeneklemizleyici bir kil maskesiydi. Arındırması biraz zor olsa da cildimi kurutmadan temizlemesini sevdim.

Watsons Beyazlatıcı ve Nemlendirici Maske: 30 ml. ürün içeren bir maskeydi. Ben bir gün kağıt maskeyi uyguladım ertesi gün de sadece pakette kalan losyonu kullandım. Cildim daha yumuşak oldu ama çok da önemli bir fark görmedim. Yapışkanlık hissi de hoşuma gitmedi. Tekrar almayacağım.

Yves Rocher Express Göz Makyajı Temizleyicisi: Detaylı yazısını yazmak istediğim ama yazamadan kullanıp bitirdiğim bir ürün bu. Yazmadım çünkü beni pek de etkilemedi. Bazı maskaraları çok iyi çıkaran, bazılarını bulaştıran, genel olarak iyi ama biraz fazla yağlı bir üründü. Tekrar alacağımı sanmıyorum çünkü fiyatı da performansına göre fazla.

Himalaya Herbals Purifying Face Wash: Çok memnun kaldım. Az köpürüyor, cildi gıcır gıcır yapıyor ama aşırı kurutup germiyor. Kokusu da güzel. Üstelik bu miniklerin fiyatı sadece 1 lira.

Clinique Liquid Facial Soap: Çok iyi temizleyen ama biraz da kurutan, başka da bir fonksiyonu olmayan, fiyatını da düşününce tekrar tekrar almak için bir neden göremediğim bir üründü.

Primavera Balancing Jel Temizleyici: Çok nazik ve temiz içerikli bir temizleyiciydi. Hemen hemen hiç köpürmüyordu ve bana biraz fazla nazik geldi. Bence cildimi yeterince temizleyemedi. Bu yüzden de çabuk bitti. Sabah kullanımına daha uygun hassas bir temizleyici ama büyük boyunu almadığıma üzülmedim.


Rosense Gülsuyu: Tonik olarak kullandım; kokusu, ferahlatıp rahatlatması çok güzeldi. Birkaç ay boyunca banyo dolabında beklemesine rağmen bozulmadı da. Yalnız bir daha asla alıp kullanmayacağım çünkü benim cildimde lekeye neden oldu. Olayın detaylarını ürün ismindeki linkten okuyabilirsiniz.

Veet Yüz Sir Ağda Bantları: Sürekli kullanıyorum, bitirip bitirip tekrar alıyorum. İçinde gram olarak çok az ağda olmasına rağmen neden fiyatı 27 lira bilmiyorum ama indirimlere filan denk getirip alıyorum. Benim için alternatifi yok.

Clinique Anti-Blemish Solutions NemlendiriciÇok beğendiğim bir nemlendirici, bence serinin en iyisi. AHA içeren nemlendirici kullandığım için artık kullanmıyorum ama akılda tutmaya değer bir ürün.

Primavera Balancing Tonik: Sprey şişede olması güzel. Ferahlatıp rahatlatan bir tonik ama pek temizleyiciliğini görmedim. Tam olarak ne işe yarıyor onu da anlamadım. Bir daha almayacağım.

Cyrene % 2 AHA Tonik: %2 gibi yüksek olmayan bir oranda AHA içerse de gerçekten işe yarıyor. Yalnız %12 AHA içeren nemlendiriciye göre cildimi daha çok kurutup yakması hoşuma gitmedi. Yan etkisi fazla olduğu için yeniden almayacağım.

Clarins UV Plus Multi-Protection Day Screen SPF 40: İncecik yapılı, hafif, parlamayan, beyaz iz bırakmayan, makyajı daha kalıcı yapan bir üründü. Yalnız koruyuculuğunun %100 olmaması ve daha da önemlisi 100 lirayı aşan fiyatı bu ürünü yeniden almamı engelledi. Yine de bir gün yağlı güneş kremlerini canım tak ederse alabilirim.


Vücut ürünleri açısından kesat bir dönemdi. 

Yves Rocher Düz Saçlat İçin Saç Kremi: Çok sevdim. Gerçekten saçlarımı ağırlaştırmadan sakinleştirdi. Bu kremi kullandıktan sonra saçlarım daha güzel şekil aldı. Kokusunu da sevdim. Bence tekrar alınır.

Rival de Loop Cherry Blossom El Peelingi: Köpüren, iri parçacıklar içeren bir peelingdi. Sadece ellerimde değil, kollarımda ve ayaklarımda da kullandım. Özellikle kollarımdaki keseyle bile geçmeyen pürüzleri iki kullanımda halletti. Üstelik indirimli fiyatı da 2-3 lira gibi bir şeydi.

H&M Desert Rose Duş Jeli: Sıradan hoş kokulu bir duş jeliydi. Losyonunu da daha önce kullanıp bitirmiştim. Şimdi de peelingini kullanıyorum. Öyle işte.

Ivır zıvırlardan ise en beğendiğim Watsons Square Puffs oldu. Hem ucuz hem de çoook yumuşak. Apaks Pamuk'un fiya-performans oranı iyi, Lüx Pamuk ise çok ucuz ama diğer iki pamuk kadar güzel değil.  Aouette Islak Tuvalet Kağıdı ise her daim favorim.

2 yorum:

  1. Ne çok ürün bitmiş^^ Yves rocher nin saç ürünleri hakkında hep güzel yorumlar okuyorum denesem mi ben deee

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben iki saç ürününü kullandım ikisinden de memnun kaldım. Eşsiz ürünler değil ama bence de denenebilir.

      Sil