2 Nisan 2017 Pazar

Yves Rocher 360° MaskaraYılbaşı indirimi sırasında Yves Rocher mağazasına Elixir serisinden bir maskara almak için girdim ama onu bulamayınca silikon fırçasını beğenerek 360° Çevreleyen Ekstra Uzun maskarayı aldım. Maskaranın adı fırçasının ucunda da kıllar olmasından, böylece en küçük kirpiklerinize bile rimel uygulayabilecek olmanızdan geliyor. Maskaranın temel vaadi kirpikleri uzatmak. Ayrıca 12 saat kalıcılık vaat ediyor.

Ben Yves Rocher 360°Maskara'nın suya dayanıklı olmayanını (turuncu yazılı) tercih ettim çünkü maskaranın zor temizlenmesinden hiç hoşlanmıyorum. Maskara suya dayanıklı olmasa da gerçekten kalıcı. Dökülme, akma gibi sorunlarla karşılaşmadım. Gün boyunca gayet güzel idare etti. Temizlemesi de zor olmadı. Göz Makyajı Temizleme Jeli ile biraz ovup sonra yüzümle birlikte gözlerimi de yıkamam yeterli oldu. Clinique High Impact Maskara kullanırken sadece suyla yıkamam bile yetiyordu ama onun ekstra kolay çıktığını kabul etmeliyim.


Yves Rocher 360°Maskara'nın fırçasının büyüklüğü tam bana göre, fazla değil, kontrol edebiliyorum. Diğer taraftan maskaranın yapısından mı fırçanın kıllarının seyrek olmasından mı bilmiyorum ama rimel kirpiklerime eşit dağılmıyor, kirpiklerim yapışıyor. Onları ayırmak için uğraşırken daha beter oluyor. Bir keresinde tek darbede o kadar çok rimel geldi ki  her şeyi silip baştan sürmek zorunda kaldım. İki buçuk ayın sonunda benim Yves Rocher 360°Maskara'nın huyuna alışmam ve rimelin biraz daha kıvama gelmesiyle bu sorun biraz aşıldı gibi.

Duruşu gayet doğal. Hatta biraz fazla doğal. Dolgunluk veya kıvırma/kaldırma etkisi yok. Kirpikleri biraz uzatıyor. Maalesef yukarıda bahsettiğim eşit dağılmama ve yapışma sorunu yüzünden birkaç kat sürüp daha çarpıcı bir görüntü elde etme şansınız da yok. Kirpikleri ağırlaştırmıyor (belki de çok süremediğimden). 

Yves Rocher 360°Maskara'nın fiyatı 49 lira. İndirim zamanları daha ucuza bulabilirsiniz. Hemen kurumayan veya kokusu değişmeyen bir rimel. Bu yüzden fiyatı bence aşırı değil ama fyat-performans oranı da göz kamaştırmıyor. Aradığım rimel olmadığından başka maskaralar denemeye devam edeceğim. Kolay çıkan, fırçası çok büyük olmayan (sürerken göz çevresine bulaştırmayan) maskara önerilerinize açığım.

6 yorum:

 1. Bunu ben üniversitedeyken ilk çıktığında denemiştim. O zamanlar beğendiğimi hatırlıyorum. Formülasyonu değişti herhal veya kirpik yapımız farklıdır:) Maybelline push up angel, mor olan, oldukça beğendim ben. İncecik fırçası tarayarak yukarı kaldırıyo, kolay da çıkardım lash sensational gibi zor değildi. Fiyatı da uygun özellikle indirimlerde bakabilirsin=)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu maskara gittikçe daha düzgün sürülebilen bir maskara oldu ama şimdi de etkisi hiç yok gibi. Elimde High Impact de var, sürekli onu kullanmak istiyorum. Mayvelline maskaralar çok övülüyor, bende son 2-3 yıldır kullanmadım. Push Up Angel ile dönüş yapabilirim :)

   Sil
 2. Ben bir hesapta bu maskarayı çok beğendiğini okumuştum; hatta sen sanarak okudum yazıyı ki olmadığını ortalara doğru anladım :)) Aslında fırçası tam sevdiğim gibi; ama, cesaret edip de alamam sanırım artık :) sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kullanılmaz bir maskara kesinlikle değil. Kokusuz olması, ağırlık yapmaması, dökülmemesi, akmaması vs. çok güzel ama sonuç aşırı doğal ve ilk ay uygulamak bir problem :D

   Sil
 3. enteresan bir fırçası var gerçekten bir denemek lazım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet en memnun olduğum tarafı fırçası.

   Sil