30 Aralık 2016 Cuma

Ahava Time to Clear Arındırıcı Kil Maskesi


Ahava, Ölü Deniz'den elde edilen minerallerle temiz içerikli bakım ürünleri sunan bir İsrail markası. Yaklaşık 7 yıl önce Tel Aviv'e giden bir arkadaşıma bu markadan bahsetmiş, denemesini önermiştim. O da kendisine alırken bana da Ahava Body Sorbet'ini almıştı. O üründen o kadar hoşnut kalmışım ki yıllar sonra Sofya'da Ahava standını görünce ihtiyacım olan kil maskesini bu markadan almalıyım diye düşündüm (Alışveriş yazısı için BURADAN). 5 aydır da Ahava Time to Clear Purifying Mud Mask'ı (Arındırıcı Kil Maskesi) kullanıyorum.


Ölü Deniz mineralleri ve çamuru içerdiği belirtilen Ahava Time to Clear Purifying Mud Mask cildi tamamen temizlemeyi, pürüzsüzleştirmeyi vaat ediyor. Cilde bolca uygulandıktan sonra 2 dakika bekletilip durulanması öneriliyor. Maske SLS/SLES ve paraben içermiyor. Ayrıca hassas ciltlere uygun olduğu iddiasında. Koyu kıvamlı ama kolay uygulanan bir yapısı var. Kokusu ise Himalaya Herbals maskesi kadar olmasa da dikkat çekici. Bu koku içeriğindeki kükürtten geliyor sanıyorum.

Ben Ahava Time to Clear Purifying Mud Mask'ı genelde 15-20 dakika beklettim yüzümde, bu sürede maske büyük oranda kurudu. Tüm kil oranı yüksek maskeler gibi cildimden arındırmak için biraz çabalamam gerekti ama çok kötü değildi. Maskeden sonra cildimi temizlenmiş hissettim, geçici de olsa cildim aydınlandı. Yalnız siyah noktalarıma veya gözeneklerime özel bir etkisi olmadı. Hafif bir gerginlik yaratsa da az miktarda nemlendiriciyle bu sorunu çözebildim. Birçok maske cildimde kızarıklık, yanma gibi yan etkiler gösterse de bu maske hiç sorun çıkarmadı. Bu açıdan hassas ciltlere gerçekten uygun olabileceğini düşünüyorum.Daha önce Türkiye'de bulunmadığından bu maske hakkındaki yorumlarımı yazmakta tembel davranmıştım ama artık bazı internet sitelerinde satışa sunulduğunu görüyorum. Bu sitelerin birinde fiyatı 139 lira, diğerinde 133,5 lira. Ben Sofya'dan o zamanın kuruyla yaklaşık 90 liraya almıştım. 100 ml.lik bir ürün ve benim gibi haftada 2 kere kullanırsanız 5 ay kullanabiliyorsunuz. Yine de mucize yaratmayan için 130 küsür liraları fazla buluyorum. Ahava Time to Clear Purifying Mud Mask 50-60 lira olsa cildimde hassasiyet yaratmadığı ve temiz içerikli olduğu için yeniden alabilirdim ama bu fiyatlara değmeyeceğini düşünüyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder